İçeriğe git

DAÜ Markası & Logo

Marka Kılavuzu

Doğu Akdeniz Üniversitesi kurumsal marka temsiliyetine önem veren tescilli bir kuruluştur. Üniversitenin birincil önceliği hem yerel hem de daha geniş toplumlardaki pozisyonunu güçlendirmek adına istikrarlı bir kurumsal imaj geliştirmek ve sürdürmektir. Üçüncü şahıslar herhangi bir yanlış bilgilendirme durumu gelişmemesi adına aşağıdaki kılavuza bağlı kalmalıdır:

  1. Üniversite logosu aşağıda gösterilen formatta kullanılmalıdır
  2. Üniversite tesisleri içinde veya dışında gerçekleşen herhangi bir etkinlik ve organizasyonda üniversite logosunun kullanılması izine tabi olup tüm 3. şahısların (özel, tüzel, hayır kurumları, benzer kurumlar, vb.) üniversite logosunu kullanabilmeleri için kullanım öncesinde Üniversite’den yazılı izin belgesi almaları gerekmektedir. İlgili izin taleplerini lütfen sosyalmedya@emu.edu.tr adresine gönderiniz.
  3. Kullanıcıların üniversite logosunu kullanacakları belge ve online platformların (Resmi belgeler, web sayfaları, sosyal ağlar) listesini sunmaları ve her kullanım için onay almaları gerekmektedir.
  4. Eğer logo üniversite dışında gerçekleşecek bir etkinliği tanıtmak amacıyla kullanılacaksa, organizatörün logoyu herhangi bir tanıtım ürününde kullanmadan önce üniversitenin iznini alması gerekmektedir.
  5. Üniversiteye ait logo ve imgeler, üniversitenin ırk, etnik köken ve cinsiyet ilkeleri ve değerlerine uygun olmadığı takdirde hiçbir tanıtım malzemesi üzerinde kullanılamaz. Üniversite logosu politik mesaj içeren bildiri ve posterler üzerinde kullanılamaz. Tüm bunlara ek olarak, üniversite logosu alkol ve kumar gibi davranışları teşvik edici etkinlikler sırasında veya yazılı materyaller üzerinde kullanılamaz.
  6. Üniversite markası hakkında herhangi bir yanlış temsiliyet veya yanlış bilgilendirme durumunun ortaya çıkması halinde üniversite yönetimi söz konusu bilgilendirme ve üniversite logosunun kaldırılmasını talep etme hakkına sahiptir.

Logo Kullanım Kılavuzu

Aşağıdaki PDF dosyasını Adobe Illustrator veya benzeri program ile açarak size uygun olan logoyu tasarımlarınızda kullanabilirsiniz.

Kılavuzu İndir

Contact Us on Whatsapp