İçeriğe git

İşletme ve Finans Yüksekokulu

Programlar

ProgramDereceYılBölüm
Bankacılık ve SigortacılıkLisans / B.S.4 İşletme ve Finans
Uluslararası Finans ve BankacılıkLisans / B.S.4 İşletme ve Finans
İnsan Kaynakları YönetimiLisans / B.S.4 İşletme ve Finans
PazarlamaLisans / B.S.4 İşletme ve Finans
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (Türkçe)Lisans / B.S.4 İşletme ve Finans
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilikLisans / B.S.4 İşletme ve Finans
Yönetim Bilişim SistemleriLisans / B.S.4 İşletme ve Finans
Finans ve BankacılıkLisans / B.S.4 İşletme ve Finans
Finans ve Bankacılık - Aktüerya Bilimleri Çift AnadalLisans / B.S.4 İşletme ve Finans

Yüksekokul Hakkında

İşletme ve Finans Yüksekokulu 2007 yılında İşletme ve Ekonomi Fakültesi idaresi altında kurulmuştur. Eğitim dili İngilizce olan Yüksekokul’da 4 yıllık lisans dereceleri verilmektedir. Yüksekokul programları İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümü, ve Bankacılık ve Finans Bölümü tarafından akademik ve idari olarak desteklenmektedir. Akademik destek yanında, Yüksekokul öğrencileri İşletme ve Ekonomi Fakültesi çatısı altında bulunan tüm imkanlardan yararlanabilmektedirler.

İşletme ve Ekonomi Fakültesi misyonu altında kurulan Yüksekokul’un Doğu Akdeniz bölgesi ve çevresi ülkelerden gelen öğrencilere çağdaş ve yüksek kalitede eğitim vermek en önemli misyonudur. Ayrıca, yüksek kaliteli eğitim Yüksekokul öğretim kadrosu tarafından yapılan bölgemiz sorunlarına odaklanan araştırmalarla desteklenmektedir. Eğitim ve araştırmayı tamamlayıcı bir unsur olarak da topluma katkıya yönelik çalışmalara öncelik verilmektedir.

Yüksekokul öğrencileri ilk iki yıl genel İşletme ve Ekonomi dersleri alarak, üçüncü ve dördüncü yıllarda seçtikleri dallarda uzmanlaşma sağlayacak derslere girmektedirler. Yüksek kaliteli eğitimin yanında, öğrencilerin pratik iş hayatıyla tanışabilmeleri için öğrenim gördükleri dallarla ilgili sektörlerde staj yapmaları bir zorunluluktur. Bu bağlamda, staj eğitimi Yüksekokul’da sunulan programlarının önemli bir parçası olmuştur.

Yüksekokulda sunulan programlar, öğrencilere, yöneticiliğin temel ilke, kural ve uygulamalarını, ekonomik prensiplerini, ayni zamanda analitik düşünce ve ekip çalışması becerilerini öğretmektedir. Hızlı değişen dünya koşulları içerisinde, programlarımız sürekli olarak günceleştirilerek, bilgi teknolojisiyle öğretim esas alınmaktadır. Yüksekokul’dan mezun olan öğrencilerimiz, kazandıkları niteliklerle, hem özel sektörün hem de kamu sektörünün en öncelikle aradığı kişiler arasında yer alabilmektedirler.

Yönetim

Müdür:
Prof. Dr. SELDJAN TİMUR

Müdür Yardımcıları:
Prof. Dr. MUSTAFA İSMİHAN
Yrd. Doç. Dr. UMUT BOZKURT

Rakamlarla Okulumuz

Açılış Yılı 2007
Öğrenci Sayısı 882
Mezun Sayısı 831
Akademik Personel Sayısı
Tam Zamanlı 31
Yarı Zamanlı 28
Program Sayısı
Lisans 8

İletişim

Adres:
İşletme ve Finans Yüksekokulu,
Doğu Akdeniz Üniversitesi
Gazimağusa, Kuzey Kıbrıs
Mersin 10, Turkey

Tel: +90 392 630 1281
Faks: +90 392 365 1017
E-posta: fbe@emu.edu.tr
Web: sad.emu.edu.tr

Formu Doldurun, Sizi Arayalım